Serbest Bölge İşlemleri

Serbest bölgeler genellikle ülkelerin ticari ve mali alanlarda geçerli olan kurallarının uygulanmadığı veya daha az uygulandığı yerlerdir. Bu bölgeler ülkenin gümrük sahasının dışında sayılmaktadır. Bu nedenle mevzuatta yer alan ticari kurallar buralarda geçerli değildir. Ancak yine de bazı kurallar bulunabilmektedir. Serbest bölgelerin en önemli özelliği vergi ve gümrük mevzuatı bakımından muaf olmalarıdır. Bu yerler dış ticaret açısından gümrük hattı dışında sayılır ancak ülkenin siyasi sınırları içerisindedir. Firmamız, serbest bölge işlemleri konusunda hizmet vermektedir. Serbest bölgelerde yapılan ticaret için gerekli işlemlerin tamamlanması ve benzeri konularda firmamız tarafından bütün gerçek ve tüzel kişilere destek verilmektedir.

Serbest Bölgelerde Nasıl Faaliyet Gösterilmektedir?

Firmamız tarafından serbest bölgelerde yapılan ticaretlerin sorunsuz bir şekilde tamamlanması sağlanır. Ayrıca bu bölgelerde faaliyet gösterilmesi için gerekli olan işlemler de yapılmaktadır. Serbest bölgelerde faaliyet gösterebilmesi için ruhsat alınması gerekir. Dış Ticaret Müsteşarlığından alınan ruhsat ile bu bölgelerde faaliyette bulunmak mümkündür. Serbest bölgelerde yerli veya yabancı gerçek/tüzel kişilerin tamamı faaliyet gösterebilmektedir. Firmamız, serbest bölge işlemleri için hem hızlı hem de eksiksiz bir şekilde çalışmalar yapmaktadır. Bu sayede bütün serbest bölgelerde dış ticaret yapılabilmektedir. Serbest bölgeler dış ticaret açısından oldukça faydalı olmaktadır. Serbest bölgelerde kambiyo veya gümrük mevzuatları uygulanmaz. Aynı zamanda bu bölgelerde Bakanlar Kurulu tarafından sağlanan birtakım teşviklerden yararlanmak mümkündür. Firmamız, serbest bölgelerde yapılan işlemleri büyük bir titizlik ile gerçekleştirmektedir. Bu sayede serbest bölgelerde ticaret yapan şirketlerin sorunsuz bir şekilde faaliyet göstermesi sağlanır.

Serbest Bölge İşlemleriy Ne Gibi Faydalar Sağlanır?

Serbest bölgeler ticaret için oldukça avantajlı olan yerlerdir. Bu bölgelerde düşük maliyetle ihracat yapılabilmektedir. Aynı zamanda transit ticaret imkanı da vardır. Ucuz ham madde temin imkanı da bulunmaktadır. Firmamız tarafından serbest bölge işlemleri gerçekleştirilerek ticarette daha hızlı ve kolay çalışma imkanı sunulur. Bu bölgelerde sorunsuz faaliyet gösterilebilmesi için gerekli izinlerin alınması gerekir. Firmamız serbest bölgelerde sorunsuz bir şekilde faaliyet gösterilmesi için hizmet vermektedir. Bu hizmetlerden yararlanmak için her zaman firmamızı tercih edebilirsiniz.

Menü