Sandıklama, ürünlerin bir yerden başka bir yere taşınması esnasında zarar görmemesi için uygulanan bir paketleme şeklidir. Lojistik sektöründe ürünün yurt içi veya yurt dışı taşınmasında korunaklı bir şekilde taşınabilmesi için uygulanır. Sandıklama Nedir? yöntemi ürünün içeriğine, türüne ve hassasiyetine bağlı olarak farklı teknikler ile gerçekleştirilir. Sandıklama ürünün dış etkenlerden korunmasını sağlayan bir yöntemdir. Sandıklanan ürünün çeşidine bağlı olarak bazı malzemelerde kırılmayı önlerken gıda ürünlerinde ezilmeyi engeller. Sandıklar ahşap veya plastik malzemeler ile üretilen dayanıklı ve sağlam paketleme ürünleridir. İçerisinde saklanacak ürünü en iyi şekilde koruma özelliğine sahiptir.

Sandıklama Çeşitleri Nelerdir?

Sandıklama içerisinde korunacak ürünün çeşidine göre farklı çeşitliliğe sahiptir. OSB sandık, yüksek yük taşıma kapasitesine sahip olan inşaat sektöründe de kullanılan bir sandıklama tekniğidir. İhracat sandığı her ebatta olabilen yurt içi ve yurt dışı gönderimlerde kullanılan bir sandık türüdür. OSB, ahşap sandık, kontraplak sandık, ahşap kafes, katlanabilir sandık, mil taşıma sandığı, destekli özel taşıma sandığı gibi sandık çeşitleri ihracat sandığı alanında kullanılır. Tahta sandık, kalıplar, makine milleri, makine parçaları gibi ağır sanayi ürünlerin taşınmasında kullanılır. Fuar sandığı görünümü güzel olan uluslar arası standartlarda sandıklar olup fuarlarda ürün sunumunda kullanılır. Ahşap sandıklar ev eşyasında gıda alanına birçok alanda kullanılan sandık çeşididir. Kapak ve kilit seçenekleri olan ahşap sandıklar, çeşitli eşyaların taşınması, meyve istif kolisi olarak, sanayi ürünlerinin taşınması, nakliye ve kargo taşımacılığı gibi pek çok alanda kullanılır. Palet sandıklar çok daha sağlam yapıda olan ve çiviler ile daha da sağlam hale getirilen sandık çeşididir. Ahşap, plastik veya metal malzeme ile üretilir ve pek çok alanda kullanılır.

Sandıklama Nedir? Hizmetleri

Sandıklama sağlam ve dayanıklı malzeme ile uygun tekniklerle işinde uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Yılların verdiği tecrübe ile sandıklama hizmeti veren firmamız, TSE ve ISO belgeli kalite standartlarında malzemeler ile üretilen sağlam ve dayanıklı sandıklar kullanır. Bu alanda uzman ve deneyimli ekip özenle sandıklama işlemi yapar. Sandıklama için en iyi hizmeti bizden alabilirsiniz.

Menü