Lojistik Ve Yurt Dışı Kargo Nedir?

Lojistik, hammaddenin çıkış noktasından üreticiye, üreticiden tüketiciye, son tüketiciden geri dönüşüme kadar devam eden süreçteki tüm ulaşımına kapsar. Türkiye’de lojistik işleri nakliye ile karıştırılır. Oysa Lojistik çok kapsamlı bir alandır ve yalnızca nakliye değildir. Fiziksel dağıtım, nakliye, depolama, gümrükleme, ambalajlama, stok yönetimi gibi kapsamlı iş kollarını içinde barındırır. Bütün bu işlerin tamamını koordineli bir şekilde gerçekleştiren Lojistik ve yurt dışı kargo ürün yolculuğunu denetim altında tutar. Lojistiğin temeli teknoloji ile geliştirilmiş planlama, programlama ve organize etme temeline dayanır. İş hayatının ve güncel hayatın kolaylaştırılması için çalışan bir çalışma sahasıdır. Bir lojistik firması henüz üretim gerçekleşmeden önce hammaddeyi üretileceği alana taşıyarak lojistik işlemine başlar. Üretileceği fabrikada fiziksel dağıtım ve depolama işlemlerini gerçekleştirir. Üretilen mal ve hizmetin tedarikçilere ulaştırması işlemi de Lojistik tarafından yapılır. Bu aşamada en uygun ambalajlama yapılarak ürünün tüketiciye sorunsuz bir şekilde ulaşımı sağlanır.

Lojistik Sektörünün Dalları

Lojistik sektörü içerisinde yapılan işleme göre dallar oluşmuştur. İlk aşama tedarik zinciri hammadde tedarikçilerini yönetim biçimidir. Fiziksel dağıtım, nakliye ve taşımanın planlanmasını içeren daldır. Ambalajlama dalı üretilen malın tüketiciye dayanıklı ve güzel görünmesini sağlayan koruyucu kaplama işleminin yapıldığı aşamadır. Gümrükleme dalı yurt dışına satışlarda devlet tarafından belirlenen işlemlerin gerçekleştirilmesini kapsayan lojistik dalıdır. Depolama dalı üretilen mal ve hizmetin dağıtımdan önce toplama merkezidir. Stok yönetimi dalı depoda mal veya hizmetin ne kadar olduğu, ne zaman ve nereye ulaştırılacağı gibi konulara hâkim olan aşamadır. Lojistik sektörü tüm bu dalların tümünü içeren bir alandır.

Lojistik Hizmetleri

Lojistik alanında yılların verdiği tecrübe ve müşteri memnuniyeti odaklı profesyonel çalışma prensibimiz ile hizmet veriyoruz. Lojistik için en iyi hizmeti bizden alabilirsiniz. Lojistik sektörünün tüm dallarını barındıran firmamız hammaddeden tüketiciye tüm aşamaları denetimli bir şekilde gerçekleştirir. Lojistik alanında eğitimli ve deneyimli ekibimiz ile koordineli bir çalışma yaparız. Tüm planlama ve programlama kusursuz bir şekilde firmamız tarafından gerçekleştirilir. Hiçbir aşamada herhangi bir aksama olmadan düzenli bir şekilde Lojistik işlemini gerçekleştiriyoruz. Lojistik işleriniz için firmamızdan faydalanabilirsiniz.

Lojistik

Malzeme ya da bilgi akışının kaynaktan tüketiciye kadar etkili ve doğru bir şekilde iletimine lojistik denilmektedir. Lojistik hizmeti sistematik çalışmayı gerektirir. Uzman bir kadro ve hızlı ve güvenli taşımacılık hizmeti veren kargo firmaların verdikleri hizmeti lojistik hizmeti olarak adlandırabiliriz. Alanında eğitimli kadro ile hızlı ve güvenilir şekilde taşınmasını istediğiniz gönderinin sisteme girilmesinden paketlenmesine, taşınma şekline karar verilmesinden teslim edilmesine kadar her aşamanın planlanıp, hizmetin kaliteli bir şekilde verilmesi ile ilgilenen kargo firması bu hizmeti uzman kadrosunun verimli çalışması ile verir.

Lojistik Hizmeti Planlama Gerektirir mi?

Kaliteli hizmetin doğru zamanda, doğru şekilde, doğru kişiye ulaştırmak için sistematik çalışmak şarttır. Bu amaçla bir planlama yapmak ve bu doğrultuda eldeki tüm imkanları kullanarak çalışmak gerekir. Kargo hizmeti veren firmamızda mutlu müşteri ve kaliteli hizmet anlayışı ile çalışmaktadır. Kargonun vermiş olduğu hizmetler bütününe lojistik hizmeti denilmektedir. Uzman bir kadroya sahip olan kargo firması kaliteli hizmet vermek için her elemana paketleme hizmetleri alanında gerekli eğitimi vermektedir. Gönderi sevkiyata verilmeden önce belli aşamalardan geçer ve teslimat sağlandığı an yapılan planlama olumlu bir şekilde sonuçlanmış olur. Bu aşamalar gönderinin kargo ile alıcıya ulaştırılmak istenildiğini bildirmeniz ile başlar. Daha sonra kargo firmamız gönderinin doğru kişi ve adrese teslimi için form doldurmanızı ister ve verdiğiniz bilgileri sisteme girer. Daha sonra uygun şekilde gönderi paketlendi mi diye kontrol edilir ve eğer uygun şekilde paketlenmemiş ise hasar görmemesi için gerektiği şekilde özenle uygun koliye yerleştirilir. Gönderi desi hesaplamasına tabi tutularak taşıma için talep edilecek olan ücret hesaplanır.  Tüm önlemler alındıktan sonra gönderi  talep ettiğiniz süre içerisinde teslimatının  sağlanabilmesi için uygun yolla sevkiyatı sağlanır.  Elemanlarımız aracılığı ile dağıtımı sağlanana gönderi hasarsız şekilde size teslimatı sağlanır.

Kargo Ücreti Neye Göre Değişir

Kargo firmamızın taşıma hizmeti için talep ettiği ücret gönderinin ağırlığına ve kargo aracında kapladığı alana göre farklılık gösterdiği gibi talep edilen teslimat gününe göre de farklılık göstermektedir. Gün içinde hızlı sevkiyat istediğiniz takdirde uçakla kargo hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Bu hizmet karşılığında kara yolu hizmeti ile verilen kargo hizmetinden talep edilen ücretten daha fazla ücret talep edilir. Kargo firmamızın verdiği lojistik hizmetten faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Menü