Gümrükleme Ve Yurt Dışı Kargo

Gümrükleme ve yurt dışı kargo dış ticaret için birtakım işlemlerin mutlaka yapılması gerekir. Bu işlemlerden biri de gümrüklemedir. Dış ticaret yapılırken ürün veya hizmetlerin geçişi için gümrüklemeye ihtiyaç duyulur. Yabancı ülkeler ile yapılan ticaretlerde, ürün veya hizmetler gümrüklü alanlardan geçirilirken devletle birtakım ilişkiler yürütülür. Buna da gümrükleme denmektedir. Firmamız bu işlemleri dış ticaret yapanlar için kolay bir şekilde halletmektedir. Bütün konularda firmamız personelleri tarafından çalışmalar yapılmaktadır.

Gümrükleme Zorunlu Bir İşlem Midir?

Türkiye Cumhuriyetinde yapılan her türlü dış ticaret için gümrükleme zorunlu bir işlemdir. Ülkeye giren veya ülkeden çıkan bütün eşyalarda bu işlemlerin yapılması gerekir. Aynı zamanda araçlar için de bu işlemlere gerek duyulmaktadır. Bütün ihracat ve ithalatlarda firmamız tarafından gerekli gümrük işleri hızlı bir şekilde yapılır. Gümrükten geçiş için geçerli işlemler yapılmadan ülkeye sokulan ürünlere devlet tarafından el konulur. Bu yüzden firmamız, bütün işlemleri büyük bir titizlik ile yapar ve eşyaların, araçların sorunsuz bir şekilde gümrükten geçmesini sağlar.

Hangi Ticaret Türleri İçin Gümrükleme İşlemleri Yapılmaktadır?

Yabancı ülkelerle yapılan ticaretler sonucu ülkeye mal veya hizmet girecek ise gümrüklemeye ihtiyaç duyulur. İhracat veya ithalat için farklı gümrükleme ler yapılır. Firmamız bütün dış ticaretler için  gümrüklemeyi tamamlar. Ticareti yapan kişiler, gümrükten geçiş için bir temsilci atayabilirler. Firmamız, bu işlemler için temsilcilik hizmeti vermektedir. Bu sayede ticareti yapan kişiler geçiş işlemleri ile uğraşmak zorunda kalmazlar. Bütün işlemler firmamız tarafından gerçekleştirilir. Firmamız temsilcilik yapmak için gerekli olan belgelere sahiptir. Bu sayede bütün gümrük işlemleri, temsil edilen kişi için halledilmektedir.

Gümrükleme Ve Yurt Dışı Kargo Tamamlamak Uzun Sürer Mi?

Gümrükten geçiş için gerekli olan işlemler her dış ticaret yolu için gereklidir. Kanuna göre hava, kara ya da deniz yolu fark etmeksizin gümrükleme ve yurt dışı kargo yapılması gerekir. Bu işlemler firmamız tarafından en kısa sürede tamamlanmaktadır. Gümrükten geçecek ürüne, geçiş yoluna ve ticaretin türüne bağlı olarak birtakım süre farkları ortaya çıksa da genel olarak firmamız tarafından oldukça kısa sürede gümrük geçişi sağlanır. Gümrükleme ile ilgili her konu için firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

 

Menü